Rankų darbo puodelio gamyba

Rankų darbo puodeliai

Warning: Undefined array key "file" in /home/pauliakas/domains/claypoetry.lt/public_html/wp-includes/media.php on line 1415

Warning: Undefined array key "width" in /home/pauliakas/domains/claypoetry.lt/public_html/wp-includes/media.php on line 1429

Warning: Undefined array key "width" in /home/pauliakas/domains/claypoetry.lt/public_html/wp-includes/media.php on line 1434

Warning: Undefined array key "height" in /home/pauliakas/domains/claypoetry.lt/public_html/wp-includes/media.php on line 1434

Claypotery kūrėjos Rasa ir Justina visus savo parduodamus keramikos dirbinius lipdo ir dekoruoja savo rankomis, tad kiekvienas puodelis yra išskirtinis ir unikalus. Norime pasidalinti kūrybiniu procesu ir pakviesti visus išbandyti keramikos amatą!

Mūsų rankų darbo keramikinis puodelis gaminamas naudojant lipdymo techniką. Visų pirma mes pasirenkame molį. Savo gaminamiems puodeliams nulipdyti mes renkamės žemos degimo temperatūros, plastišką, baltą  molį. Išsirinkus molio masę, su kuria gaminsime keramikos dirbinius, sveriame ir formuojame mažus molio kamuoliukus, kurių svoris yra 450 g. Būtent tiek molio naudojame nulipdyti mūsų parduodamo dizaino puodelį. Pasiruošus molio rutuliukus, pradedame lipdymo procesą.

Molį toliau formuojame naudodamos pinch pot techniką. Duriame nykštį į molio kamuoliuką ir pradedame formuoti sukdamos ranką ratu ir pirštais platindamos puodelio vidų.

pinch pot technika
pinch pot technika

Kai puodelį pakankamai išglostome ir sumodeliuojame, tuomet ant dugno įspaudžiame savo prekinio ženklo žymą.

clay poetry ispaudas
clay poetry ispaudas

Nulipdžius puodelio korpusą pasiruošiame iš molio rankenėlę, kuria prilipdome prie puodelio. Taip nulipdytą puodelį dėmesingai apglostome bei sulyginame ir tada paliekame jį išdžiūti kelioms paroms.

Kai mūsų molinis puodelis išdžiūna dar šiek tiek šlifuojame nelygumus su šveičiamuoju tinkleliu ir nušluostome visas dulkes. Atlikus šiuos visus veiklus mūsų puodelis būna paruoštas dekoravimui.

Clay potery puodelius dekoruojame su molio dažais – angobais, tad visą dekoravimą spalvomis atliekame prieš pirmąjį degimą krosnyje.

dekoravimas angobais
dekoravimas angobais

Kitas žingsnis puodelio kelionėje – pirmas degimas krosnyje. Visi paruošti puodeliai keliauja į pirmą – biskvito degimą, kurio metu molis išdegamas 1030 laipsnių temperatūroje. Po pirmo degimo puodeliai yra nuplaunami vandeniu – nuvalomos visos dulkės ir pasiruošiame kitam procesui – glazūravimui.

Glazūravimas vyksta merkiant puodelį į skystą glazūrą. Šio proceso metu puodelis padengiamas mikro stiklo dalelėmis, kurios antro degimo metu taps stiklo paviršiumi. Po glazūravimo puodeliai vėl keliauja į keramikos krosnį, kur vyksta antrasis degimas.

ClayPoetry puodeliai krosnyje
ClayPoetry puodeliai krosnyje

Ir galiausiai išvystame galutinį rezultatą – savo rankų darbo keramikinius puodelius.